Jesteś w: Home      Technologie


Technologie
 
Termoformowanie to nazwa procesu, w którym z płaskich folii lub płyt z tworzyw sztucznych, formuje się elementy przestrzenne. Materiał zostaje wstępnie podgrzany do określonej temperatury, a nastepnie jest dociskany do formy próżniowo lub ciśnieniowo. Zalety termoformowania to przede wszystkim możliwości wykonywania elementów wielkogabarytowych, szybkiego i niedrogiego wykonania form, produkcja seryjna jak i niskonakładowa oraz szeroki wybór tworzyw sztucznych o zróżnicowanych parametrach. Termoformowanie jest jednym z najtańszych i najdłużej stosowanych sposobów przetwarzania tworzyw sztucznych.
 

 
Gięcie tworzyw sztucznych stanowi uzupełnienie a czasami zastępuje formowanie próżniowe. Gięcie polega na miejscowym nagrzewaniu płyty wzdłuż przewidzianej linii gięcia. W przypadku wykonywania gięć o dużych promieniach, cała powierzchnia poddawana gięciu musi zostać podgrzana i dociśnięta do formy, a następnie ostudzona, aby zastygła w nowym kształcie.
 

 Druk Solventowy to technologia druku ploterowego, w którym typowe tusze na bazie wodnej zastąpiono tuszami na bazie rozpuszczalników organicznych (tzw. solventowych). Druk solventowy można stosować na wszystkich podłożach, a w szczególności stosuje się go w przypadku podłoży nieprzyczepnych dla tuszy wodnych. Pozwala on na uzyskanie materiałów reklamowych o wysokiej jakości z zachowaniem wiernego odwzorowania barw i szczegółów. Nadruki wykonane z zastosowaniem solventu nie wymagają zabezpieczania przed czynnikami atmosferycznymi oraz promieniowaniem UV.   

  
 
 
 


Tworzywa

Wybór materiału zależy od wymagań stawianych produktom pod względem wytrzy- małości mechanicznej, odporności chemicznej i atmosferycznej, wy- mogów higienicznych, transparentności, wymiarów oraz ceny.

Poliwęglan

Nowoczesny polimer, określany często jako zamiennik szkła, stoso- wany jest w szeroko
w budownictwie i przemyśle.


 
 
Cięcie i frezowanie CNC 
 
 
 
 


prot - Profesjonalne Technologie
Hosting - Serwery